Beyaz Ceketli Melekler (BCM ) Gurubu, 20 Ünlü Sanatçı Ve Abide Lions Kulübü, Engelli Çocuklar İş Okulu İçin Elele Verdi

Beyaz Ceketli Melekler (BCM ) Gurubu, 20 Ünlü Sanatçı Ve Abide Lions Kulübü, Engelli Çocuklar İş Okulu İçin Elele Verdi

Beyaz Ceketli Melekler (BCM ) Gurubu,  20 Ünlü Sanatçı Ve Abide Lions Kulübü, Engelli Çocuklar İş Okulu İçin Elele Verdi

Beyaz Ceketli Melekler Grubu (BCM), 2012 yılında Mutfak Şefi Erdem Dırbalı ve Şef Elif Çıtak Dırbalı önderliğinde kurulmuştur. İçlerinde dünyaca ünlü şef Eyüp Kemal Sevinç’in de bulunduğu grup, Türkiye’de alanında isim yapmış seçkin 50 şefin de katılımıyla çeşitli sosyal projelere imza atmak amacıyla faaliyet göstermektedir.

Kariyerlerinde zirvede olan şefler, umutlarını hiç bir zaman yitirmeyen ve yaşama sevinci ile hayata tutunan engellilerin hayatlarını, hem çabaları ile hem de yapacakları güzel pastalarla tatlandırmak üzere bir etkinlik düzenledi.

''Engellere Karşı Hayatı Birlikte Tatlandıralım'' adı altında ilk sosyal projelerine imza atan şeflerle 20 ünlü sanatçının bir araya gelmesi sonucu, ''12 masa 12 lezzet'' adı altında 3000 adet ürün satışa sunuldu ve elde edilen gelirle bir çok engellinin umutları gerçekleştirilmek üzere girişimler başlatıldı.

25 Mart 2012 Pazar günü Sapphire AVM’de gerçekleşen etkinlikten elde edilen gelirle İstanbul Küçükbakkalköy Eğitilebilir Engelli Çocuklar İş Okulunda Mutfak Atölyesi Yapılacak ve engelli çocuklarımıza Beyaz Ceketli Meleklerimiz tarafından yemek dersi verilecektir.